Roverhood 2024 – Náhradník

3. – 7. 9. 2024
Príď si po motiváciu, odpoČIŇ si(a), spoznaj sám seba a 49 mladých aktívnych roverov ako si ty.
Prihlás sa na Roverhood 2024!
#sloboda #hood #služba

80 

Ako získam SKAUTSKÚ ZĽAVU?

Roverhood je akcia v Slovenskom skautingu určená pre roverov. Jej cieľom je motivovať mladých ľudí, aktívnych v skautingu, v ich činnosti a k hľadaniu samých seba.

Na Roverhoode si účastníci aktívne odpočinú, uvedomia si hranice svojej slobody, slobody druhých a spoznajú význam roverského hesla „Slúžim!“.

Roverhood stojí na troch pilieroch: sloboda, hood, služba.

Ak si vo veku 18 až 25 rokov a si aktívny/a v skautingu, tak neváhaj. Počet miest je limitovaný.

Skautskú zľavu vieš získať po prihlásení sa na akciu Roverhood v Teepee. Dostaneš sa tam aj cez tento ODKAZ, Kód pre skautskú zľavu je v popise udalosti.

FAQ

Môžem ísť na akciu, aj keď mám menej ako 18 rokov?

Žiaľ, nie. Program akcie je tvorený takou formou, aby všetci účastníci boli legislatívne dospelými. Pre mladších ako 18 rokov odporúčame akciu Radcovské fórum.

Môžem ísť na akciu, aj keď mám viac ako 25 rokov?

Samozrejme, môžeš. Je pre nás dôležité, aby mohli na akciu prísť partie skautov s rovnakými záujmami a hodnotami. Ak je niekto z partie o jeden, dva alebo aj tri roky starší, môže ísť na akciu bez toho, aby trhal svoju roverskú partiu.

Môžem ísť na akciu, aj keď nie som registrovaným členom SLSK?

Áno, môžeš, ale preferujeme ľudí nejakým spôsobom v skautingu aktívnych, keďže práve pre nich je celá akcia určená. Ak máš ale partiu kamarátov roverov, s ktorými chodíš na výlety či im pomáhaš s akciami a chcel by si zažiť zo skautingu ešte viac, radi ťa privítame.
Účastnícky poplatok pre neskautov je však, bohužiaľ, o niečo vyšší.

Prečo mám ako neskaut vyšší účastnícky poplatok?

Jedným z cieľov Roverhoodu je prepájanie skautského a neskautského sveta, a preto ho chceme otvoriť aj neskautom. Roverhood je však stále skautskou akciou, čo znamená, okrem iného, aj finančnú dotáciu od SLSK. Jej výška závisí od počtu účastníkov akcie, ktorí sú registrovanými členmi SLSK. Rozdiel v účastníckom poplatku tak reflektuje práve túto dotáciu.

Ak už si v skautingu aktívny a chýba ti len táto registrácia, dohodni sa so svojimi skautskými kamarátmi, aby ťa rýchlo zaregistrovali vo svojom zbore. Tento rok to stojí 18 € a prináša to aj iné výhody, než len lacnejší Roverhood.

Môžem sa akcie zúčastniť aj viackrát?

Jasné! Roverhood chce ponúkať program ušitý na mieru pre aktuálne potreby mladých ľudí v skautingu, ktorí potrebujú pravidelne „dobíjať baterky“.

Môžem prísť na akciu autom?

Áno, môžeš, parkovať však budeš v najbližšej obci.

Kde budem, ako účastník, spať?

Všetci účastníci spia v stanoch, či už vo vlastných, ktoré si prinesú alebo v stanoch s ďalšími rovermi, ktoré zabezpečí RT.